Posiadając doświadczenie zawodowe oraz dyplomy Politechniki Wrocławskiej Wydziału Inżynierii środowiska na specjalizacji Klimatyzacja, ogrzewnictwo, instalacje sanitarne rozpoczęliśmy w roku 2004 działalność jako firma projektowo-wykonawcza.

W zakresie działalności naszej firmy znajduje się projektowanie oraz wykonywanie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, instalacji c.o., wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, technologicznych, kotłowni wodnych i parowych itd. Jako MK Inżynieria projektujemy zaawansowane technologicznie oraz rozbudowane instalacje.

Wykonujemy projekty pojedynczych instalacji, ale również obsługujemy kompleksowo inwestycje pod względem projektowym. Współpracując ze sprawdzonymi biurami projektowymi oraz firmami wykonawczymi innych branż (budowlana, elektryczna) możemy polecić każdemu inwestorowi projektantów i wykonawców każdego etapu inwestycji.

Współpracujemy na stałe z biurami projektowymi na terenie Ostrowa, Krotoszyna, Kalisza, Wrocławia oraz z klientami i inwestorami indywidualnymi z całej Polski.

Firma dysponuje kadrą wykwalifikowaną i uprawnioną do projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

W 2011 r. MK Inżynieria sp. z o.o. wdrożono i stosuje się Zintegrowany System zarządzania Jakością i BHP zgodny z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001:2009M oraz PN-N-18001:2004.